Zdjęcia na Social Media, które przykują uwagę odbiorców

Każdy z nas prowadzi przynajmniej jeden profil w mediach społecznościowych. Nasze konta bogate są w linki, treści, ale również i zdjęcia. Niewiele osób zastanawia się nad tym jak powinny wyglądać zdjęcia na Social Media, aby przykuwały uwagę naszych odbiorców. To ogromny błąd. Większość osób jest wzrokowcami, a więc pierwsze co rzuci im się w oczy po wejściu na nasz profil to właśnie zdjęcia.

Dlaczego zdjęcia są tak ważne w Social Mediach?

Zadaniem każdego zdjęcia wrzuconego na Social Media jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy. Dzięki temu nasi obserwujący chętniej czytają nasze posty. Dlatego właśnie tak ważne jest dbanie o odpowiednie zdjęcia na naszych mediach społecznościowych. Przy prowadzeniu profili firmowych jest to bardzo ważne. W ten sposób tworzymy wizerunek swojej marki w sieci. Wrzucanie niedbałych, nieestetycznych zdjęć, które nie przedstawiają niczego konkretnego z pewnością nie świadczy o firmie najlepiej. Jak zatem gromadzić odpowiedni materiał na content w sieci?

Jakie zdjęcia wrzucać na media społecznościowe?

Obecnie, kiedy większość firm prowadzi media społecznościowe swoich działalności bardzo ważne jest, aby robić to w sposób zasługujący na uwagę odbiorcy. Wrzucanie „zwyczajnych” zdjęć, nieobrobionych, wykonanych w kiepskiej jakości zamiast zachęcić kogoś do skorzystania z naszych usług raczej go odstraszy.

Estetyka zdjęć umieszczanych w Social Mediach

Zdjęcia na Social Media muszą być estetyczne i doskonałej jakości. Dobrym nawykiem będzie również obróbka zdjęć, które wylądują na naszych profilach. Ważne jest, aby całość naszego profilu tworzyła jedną spójną całość pod względem wizualnym. W tym zakresie można skorzystać z programów takich jak: Photoshop czy Lightroom. Zdjęcia na Social Media powinny być również w odpowiedni sposób wykadrowane. Każda platforma stawia przed nami inne wymagania w tym zakresie. O ile Facebook preferuje zarówno grafiki poziome jak i pionowe o tyle Instagram wymaga od użytkownika publikowania zdjęć w formie kwadratu.

Zdjęcia na Social Media
Zdjęcia na Social Media

Czy zrobienie dobrych zdjęć na Social Media musi wiązać się z posiadaniem profesjonalnego sprzętu?

Wiele osób uważa, że wykonanie dobrej jakości zdjęć jest możliwe tylko kiedy posiadamy najwyższej klasy sprzęt. Jest to nieprawdą, ponieważ zdjęcie zasługujące na uwagę odbiorcy możemy wykonać nawet dobrym telefonem komórkowym. Wiele zależy nie od samego zrobienia zdjęcia, lecz od późniejszej pracy nad nim i odpowiedniej treści pod zdjęciem. Jeśli chcemy, aby nasz profil zaciekawił odbiorców ważne jest skomunikowanie wszystkich elementów znajdujących się na nim.

Wykonanie odpowiednich zdjęć na Social Media, które przyciągną na nasze profile innych użytkowników wbrew pozorom nie jest łatwe. Czasami nie posiadając takich umiejętności warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy świetnie zdają sobie sprawę z tego w jaki sposób wykonywać tego typu zdjęcia. Profesjonalne Agencje Interaktywne nie tylko wykonają dla nas wysokiej jakości zdjęcia, ale również zajmą się ich obróbką i późniejszym prowadzeniam Social Mediów.