Nazwa domeny internetowej – co to takiego?

Aby zacząć rozważania na ten temat warto przybliżyć pojęcie NAZWY DOMENY INTERNETOWEJ. Pojęcie to powinno być znane osobom, które planują rozpocząć swoją przygodę z internetową formą reklamy. Otóż nazwa domeny internetowej to nic innego jak unikalna nazwa strony internetowej. Jest ona bardzo ważna, ponieważ to właśnie jej będziemy używać jako główny materiał reklamowy i to z tą nazwą będzie kojarzyła się nasza firma. Najczęściej jest to po prostu nazwa naszej firmy, którą posługujemy się w życiu codziennym.

Jaka powinna być nazwa domeny?

Nazwą domeny internetowej będziemy posługiwać się my sami oraz nasi klienci lub przyszli klienci. Ważną kwestią jest to, aby nazwa domeny internetowej  była charakterystyczna, ale jednocześnie prosta i łatwa do zapamiętania. Domeny, które w nazwie zawierają trudne i skomplikowane wyrazy zazwyczaj są trudne do zapamiętania dla innych osób. A to zamiast przyciągnąć nowych klientów może ich zniechęcić do odwiedzenia Twojej strony internetowej. Nazwa domeny internetowej to nic innego jak nazwa naszej firmy, a więc jeśli wybierzemy inną nazwę domeny internetowej niż posługujemy się w życiu ważne, aby była ona spójna z każdą inną formą reklamy jaką posługuje się nasza firma.

nazwa domeny internetowej

Ponadto domena internetowa powinna bezpośrednio nawiązywać do działalności, którą prowadzisz. Wtedy klientowi znacznie prościej będzie ją zapamiętać. Nazwa domeny internetowej podpowiada klientowi, czym dana firma się zajmuje. W sytuacji, kiedy dana osoba nie zna firmy w domenie znajdzie podpowiedź – w jakiej branży działa firma.

O czym musimy pamiętać, kiedy wybieramy nazwę domeny ?

Chociaż domena nie ma wpływu na pozycjonowanie strony to jednak istnieje bardzo ważny aspekt, który przemawia za tym iż wybierając nazwę domeny warto poświecić temu trochę czasu i uwagi. Domena pomaga budować firmie świadomość danej marki. Chociaż dozwolone jest stosowanie znaków specjalnych w praktyce wygląda to tak iż lepiej tego nie robić. Klienci zazwyczaj zapominają o ich umieszczeniu we wpisywanym adresie i trafiają na zupełnie inne strony niż powinni. Istnieje więc ryzyko, że nasz klient trafi na stronę naszej konkurencji, a tym samym nieświadomie wybierze usługi innej firmy.

Jeśli masz problem z wyborem swojej unikatowej domeny internetowej My Ci pomożemy !
Jesteśmy w tym najlepsi !