Reklama video – coraz większa popularność video marketingu

Reklama video wciąż notorycznie kojarzona jest z serwisem YouTube. Umieszczane na tym portalu treści dzielone są krótkimi blokami reklamowymi. Jednak umieszczanie reklam w formie video jest dzisiaj możliwe już nie tylko na tej jedynej platformie. Stosowanie reklam przyczynia się do budowania rozpoznawalności marki w sieci. Co nagrywać i w jaki sposób, żeby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów?

Dlaczego warto inwestować w reklamy video?

Mimo iż reklama video wymaga znacznie większych nakładów finansowych statystyki wykazują, że warto w nią inwestować. Stosowanie w marketingu firm reklam video zwiększa jego efektywność oraz generuje większą grupę potencjalnych zainteresowanych.

W jaki sposób liczby obrazują rosnącą popularność video reklamy

Aby w lepszy sposób zobrazować sobie w jaki sposób oddziałuje video marketing warto przyjrzeć się statystykom. Przeprowadzone badania wykazały, że 93% sprzedawców rozumie, iż reklama video powinna być bardzo ważną częścią marketingu. Korzystający z takiej formy reklamy zdają sobie sprawę z tego, że reklamy video zwiększają ruch na ich stronie, a tym samym generują coraz większą sprzedaż.

Coraz więcej firm, które zaufały reklamie w formie video

Od czasów, kiedy platforma Tik Tok zyskała ogromną popularność ludzie coraz chętniej oglądają filmy video. Jest to świetna okazja do tego, aby budować na tego typu portalach wizerunek swojej marki. Coraz więcej potencjalnych klientów przegląda tego typu reklamy. Jest to szybki i wygodny sposób, aby dotrzeć do potencjalnego klienta. Ponadto nagrywanie krótkich reklam video nie jest procesem czasochłonnym i kosztownym. Można w szybki sposób w zaciszu swojego miejsca praca nakręcić krótkie video reklamowe, które co jakiś czas będziemy wrzucać na swoje strony i Social Media.

reklama video
reklama video

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była popularna w sieci i wyróżniała się na tle konkurencji – warto postawić na reklamy w formie video. To świetna szansa dla każdej firmy bez względu na branże w jakiej jest umiejscowiona. Stosowanie takich form reklamy nie wymaga ogromnych nakładów finansowych czy zbyt dużego zaangażowania. Klienci pozytywnie patrzą na skromne nagrania video, które pokazują pracę danego przedsiębiorstwa oraz jego pracowników. Marki budują w ten sposób swój pozytywny wizerunek w sieci.